Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /strony_projektowe/dotacjelodz_07.2017/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /strony_projektowe/dotacjelodz_07.2017/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /strony_projektowe/dotacjelodz_07.2017/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /strony_projektowe/dotacjelodz_07.2017/wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php:390) in /strony_projektowe/dotacjelodz_07.2017/wp-content/themes/Untitled/functions.php on line 4

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /strony_projektowe/dotacjelodz_07.2017/wp-content/plugins/addon-so-widgets-bundle/cmb/init.php on line 746
Oficjalne listy rankingowe dot. dofinansowania w ramach projektu - Prze(ŁOM)owe wsparcie w zawodowym restarcie

Oficjalne listy rankingowe dot. dofinansowania w ramach projektu

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi zaakceptował listy rankingowe dot. przyznania dotacji w projekcie.

Prezentujemy ostateczne listy z podziałem na II edycje projektu (pliki PDF):

EDYCJA I – LISTA RANKINGOWA

EDYCJA II – LISTA RANKINGOWA

 

Listy zostały ułożone wg zasad opisanych w Regulaminie przyznawania środków. Listy zawierają wyniki po odwołaniach. Są to listy ostateczne. Nie ma już możliwości odwołania się od tych wyników.

 

LEGENDA

W plikach powyżej podano po kolei:

  • nr złożonego biznesplanu i nr złożonego (wcześniej) formularza rekrutacyjnego,
  • sumę punktów razem (od obu oceniających) i sumę w poszczególnych kryteriach (kolor niebieski), oceny I i II oceniającego oraz oceny cząstkowe (w poszczególnych kryteriach od oceniającego) – kolor żółty dla oceniającego I i kolor seledynowy dla oceniającego II.
  • Osoby (zaznaczono kolumnę nr złożonego biznesplanu, nr wniosku oraz uwagi) na zielono to osoby objęte dotacją w projekcie. Osoby na biało to osoby na liście rankingowej (ocena pozytywna). Osoby na czerwono to osoby z oceną negatywną (brak możliwości uzyskania dofinansowania).
  • Czerwony kolor przy ocenach od oceniających oznacza mniej niż 60% punktów w danym kryterium (lub ocenie łącznej).
  • Ocena łączna – maksymalnie 100 punktów do uzyskania (minimalna ocena pozytywna to 60 pkt). Ocena w kryterium pierwszym to 40 punktów do uzyskania (minimalna to 24 pkt). Oceny w kryterium 2, 3 i 4 to 20 punktów do uzyskania (minimalna to 12 pkt).

 

Informujemy, że formularze zmian dostaną (drogą mailową) następujące osoby:

102/117; 20/147; 103/140; 14/149; 33/120; 78/75; 92/159; 17/37; 3/48; 9/106; 96/124; 69/77; 48/57; 6/150; 71/132; 77/28; 79/55; 49/86 oraz 43/82, jeśli podana osoba dostanie się z listy rezerwowej do dofinansowania w ramach projektu.

Pozostałe biznesplany, w tym listy wydatków, zostały zaakceptowane przez członków Komisji Oceny Biznesplanów bez zastrzeżeń.

Realizator projektu zastrzega sobie jednak możliwość wzywania do poprawy biznesplanów, ze względu na zdarzające się błędy rachunkowe przy podsumowaniu wydatków w punkcie D.2 biznesplanu.

 

Osoby na listach rezerwowych zostaną objęci dofinansowaniem w razie rezygnacji kolejnych osób na liście rankingowej w danej edycji.

Osoby odwołujące się uzyskają wyniki uzyskane w ramach procedury odwoławczej mailem. Podobnie zostaną wysłane wskazane wyżej formularze zmian.

 

Osoby, które otrzymały pozytywną informację o dofinansowaniu, zobligowane są do założenia działalności gospodarczej. Prosimy o rejestrowanie i uruchamianie (rozpoczęcie) działalności gospodarczej jak najszybciej – tak, aby w dniu podpisywania umowy był aktywny wpis do CEiDG (rozpoczęta działalność). Według zapisów umowy, działalność może być zarejestrowana i uruchomiona (rozpoczęta) najpóźniej w ciągu 3 dni od podpisania umowy, jednak założenie i uruchomienie jej przed podpisaniem umowy jest dozwolone, a nawet ułatwi cały proces. Uczestnicy podpisujący umowę są bowiem zobowiązani dostarczyć dokument ZUS ZUA/ZZA – prosimy więc o tym pamiętać przy zakładaniu działalności gospodarczej. Uczestnicy zobowiązani są również założyć wydzielony rachunek bankowy (sugerowany przez nas jest rachunek firmowy), a banki niechętnie chcą otwierać rachunki firmowe osobom bez uruchomionej działalności. Stąd też podpisywanie umów z założoną już działalnością gospodarczą ułatwi i przyspieszy proces podpisywania umów.

Przypominamy, że głównym PKD przy rejestracji działalności ma być to, które zostało podane w biznesplanie jako główne (ew. pierwsze).

Termin podpisywania umów: 4.07-16.07 (w dni robocze) w godzinach od 9.00 do 15.00 w biurze projektu (zastrzegamy jednak możliwość zmiany miejsca na podpisywanie umów na większe – np. w sali a Art_Inkubatorze, o czym poinformujemy). Obowiązywać będzie kolejka (bez zapisów). Prosimy jednak o wysłanie maila (j.niedziela@biuroprojektu.eu) z potwierdzeniem obecności w określonym terminie. Pozwoli to zareagować, jeśli na daną godzinę zapisałoby się zbyt wielu interesantów, aby ułatwić Państwu cały proces. Prosimy nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

 

Realizator projektu zmuszony jest zabezpieczyć fakt przyznawania wsparcia. Z listy możliwych zabezpieczeń wybrano trzy do wyboru:

  1. Weksel in blanco z poręczeniem (aval);
  2. Akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika – na kwotę stanowiącą 150% przyznanego wsparcia (dotacja + wsparcie pomostowe podstawowe);
  3. Ustanowienie hipoteki (dom/mieszkanie).

 

Wyjaśnimy warunki dotyczące pierwszej opcji zabezpieczenia, gdyż jest najczęściej praktykowana w projektach dotacyjnych i najczęściej wybierana przez Uczestników projektu objętych dofinansowaniem:

  • Wraz z wekslem podpisywana jest deklaracja wekslowa, wskazująca na rodzaj zobowiązania i sposób, kiedy weksel może być zrealizowany (czyli w przypadku niezrealizowania warunków umowy);
  • Wymagany jest minimum 1 poręczyciel ze średnim dochodem (z 3 ostatnich miesięcy) minimum 2500 zł brutto;
  • Poręczyciel odpowiada solidarnie za ewentualne zobowiązania wraz z wystawcą weksla;
  • Poręczycielem może być małżonek wystawcy weksla (uczestnika projektu, który otrzymał dotację) tylko wtedy, gdy ustanowiono między nimi rozdzielność majątkową.
  • Wymagana jest zgoda małżonka wystawcy weksla na podpisanie zabezpieczenia (nie dotyczy, gdy ustanowiona została rozdzielność majątkowa);
  • Wymagana jest również zgoda małżonka poręczyciela na fakt poręczenia (nie dotyczy, gdy jest między nimi rozdzielność lub – co oczywiste – poręczyciel nie ma małżonka);
  • Powyższe zgody muszą być podpisane w obecności pracownika projektu lub podpis musi być poświadczony u notariusza.
  • Wystawca weksla oraz poręczyciel podpisują weksel w obecności pracownika projektu.
  • Weksle w okresie realizacji projektu przechowywane będą w sejfie w biurze Beneficjenta – w Chodzieży przy ul. Małachowskiego 2B. Po okresie roku prowadzenia działalności, gdy umowy zostaną zrealizowane (a działalność gospodarcza rozliczona, niezamknięta, ani niezawieszona), weksle wydawane będą Wnioskodawcom. W przypadku nieodebrania w terminie, zostaną komisyjnie zniszczone;
  • Poręczyciel zobowiązany jest poświadczyć uzyskiwany dochód brutto:

a) gdy jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę: aktualne (ważne 1 miesiąc od daty wystawienia) zaświadczenie (oryginał) o wynagrodzeniu, potwierdzający miesięczną wysokość uzyskiwanych dochodów przez okres ostatnich pełnych 3 miesięcy,

b) gdy jest emerytem: kopie dokumentów poświadczających wysokość emerytury z trzech ostatnich miesięcy,

c) gdy prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą: KPiR z ostatnich trzech miesięcy lub inny dokument księgowy poświadczający uzyskiwany dochód w ramach działalności,

Zastrzegamy możliwość określenia również innych dokumentów wymaganych przy ustanowieniu zabezpieczenia. Nie są brane pod uwagę niestałe źródła zarobkowania (np. umowy cywilnoprawne), a także umowy o pracę będące w okresie wypowiedzenia.

Poprawiono załącznik 8. do regulaminu, ulepszając dokument związany z zabezpieczeniem, do pobrania niżej:

Zał. 8. WEKSEL Z PORĘCZENIEM i DEKLARACJA

Poniżej jeszcze wzór oświadczenia składanego przez małżonka poręczyciela:

Oświadczenie zgody małżonka na złożenie poręczenia

 

Informujemy, że w myśl regulaminu, zabezpieczenie powinno nastąpić w terminie do 3 dni od podpisania umowy. Niemniej jednak, możliwe jest podpisywanie umów wraz z podpisywaniem weksli i deklaracji wekslowych podczas jednej wizyty w biurze projektu. Prosimy w takim wypadku o kontakt (trwa to dłużej).

 

Ważną kwestią jest również zmiana regulaminu (na wniosek instytucji pośredniczącej, czyli WUP-u w Łodzi) -: rozdział XI pkt 10., który brzmi obecnie:

„Uczestnicy/czki projektu przed podpisaniem Umowy o przyznanie środków na rozwój przedsiębiorczości zobowiązani są złożyć oświadczenie w zakresie czy są oni płatnikiem VAT, czy też nie (czy mają prawną możliwość odzyskania podatku VAT) – załącznik nr 12. 

Jeżeli Uczestnik/czka oświadczy, że jest płatnikiem VAT wówczas wszelkie wydatki jakie można ponieść ze wsparcia finansowego, ponosi wyłącznie w kwotach netto (bez VAT) – tylko takie wydatki będą mogły być kwalifikowalne. W sytuacji, gdy w trakcie udziału w projekcie ulegnie zmianie status Uczestnika/czki i będzie miał/a prawną możliwość odzyskania poniesionego podatku VAT i skorzysta z możliwości odzyskania/odliczenia ww. podatku, wówczas musi o tym fakcie poinformować Beneficjenta i dokonać jego zwrotu w terminie 7 dni roboczych.”

Bardzo serdecznie prosimy osoby, które zamierzały zostać płatnikami VAT o indywidualny kontakt mailowy j.niedziela@biuroprojektu.eu). W myśl nowych wytycznych, kwalifikowalne mogą być jedynie wydatki w kwotach netto dla uczestników będących tzw. „vatowcami”.

Dlatego, jako Realizator Projektu, sugerujemy, aby – jeśli nie ma takiego wymogu prawnego – nie zostawać płatnikiem VAT w pierwszym okresie działalności, kiedy wydatkowane jest wsparcie.

 

Gratulujemy osobom, które dostały dofinansowanie!